شکوه میرشاهی
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از
سرمایه گذاری

 

Link group not found.
۱۳۹۵/۰۹/۱۳

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت؛

افتتاح بزرگترین کارخانه ی اسید سیتریک خاور میانه در جوین

کارخانه اسید سیتریک جوین به عنوان بزرگترین واحد تولیدی اسید سیتریک در خاورمیانه، عصر امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و به صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت و معدن و تجارات در مراسم افتتاحیه ی این کارخانه اظهار داشت: این مجموعه ، بزرگترین واحد تولیدی اسید سیتریک در خاورمیانه است که  ظرفیت تولید سالانه آن  ۲۰ هزار تن  می باشد.
وی افزود:  در این واحد صنعتی ۱۷۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته که ۶۰ درصد آن از منابع شرکت کشت و صنعت جوین و ۴۰ درصد آن هم از منابع بانک کشاورزی تامین شده است.
نعمت زاده بیان داشت: اسید سیتریک  به میزان ۷۵ درصد در صنایع غذایی ، ۱۰ تا ۱۵ درصد در صنایع دارویی و ۱۰ درصد هم در سایر صنایع به مصرف می رسد.
وزیر صنعت و معدن و تجارت ادامه داد: طرح مشابه این واحد تولیدی را در کرمانشاه داریم با ظرفیت تولید ۱۲ هزارتن در سال که  در حال حاضر با مشکلات مالی و مدیریتی روبرو است ، و چندین بار راه اندازی شده ، اما مجددا متوقف شده است.
نعمت زاده در پایان گفت: از آنجائیکه مواد اولیه مورد نیاز کارخانه اسیدسیتریک جوین، در همین جا و توسط کارخانه قند جوین تامین می شود ، امیدواریم تولید در این مجموعه مستمر باشد.


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
تعداد بازدیدها : ۵۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان