شکوه میرشاهی
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از
سرمایه گذاری

 

Link group not found.
۱۳۹۵/۰۹/۲۳

سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی خبر داد

رشد ۷ برابری سرمایه گذاری خارجی مصوب در استان در پسابرجام

شکوه میرشاهی سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی اعلام کرد در پسا برجام جذب 160 میلیون دلار سرمایه گذاری در خراسان رضوی تصویب شده است و پیش بینی میشود که تا انتهای سال نیز سهم سرمایه خارجی مصوب به 180 میلیون دلار برسد .
وی افزود از پسا برجام تا کنون 25 طرح سرمایه گذاری خارجی در استان خراسان رضوی مصوب شده است و این حجم از سرمایه گذاری خارجی عمدتا از کشورهای اروپایی  و کشورهای آسیایی مانند چین ، عراق و افغانستان به اقتصاد استان جذب می شوند که در این میان کشور المان بیشترین حجم سرمایه گذاری مصوب را از آن خود کرده است .
میرشاهی گفت : سرمایه گذاران در اکثر حوزه های اقتصادی از جمله حوزه هایی مانند انرژی های تجدید پذیر ، گردشگری ، توسعه زیربناهای شهرک های صنعتی و دیگر حوزه های صنعتی ورود کرده اند .
وی افزود برگزاری نمایشگاههای تجاری استان در بازارهای هدف از جمله هرات و مزارشریف و هیات اعزامی استان به مسکو منجر به ابراز تمایل برای ورود به حوزه سرمایه گذاری استان در حوزه های مختلف مربوطه شده است .
میرشاهی با بیان این نکته که خراسان رضوی با پتانسیل بسیار بالایی که در حوزه های مختلف سرمایه گذاری دارد و رتبه اول مجوزهای سرمایه گذاری در کشور را کسب کرده است پیش بینی میشود تا پایان سال بیش از 180 میلیون دلارجذب سرمایه گذارخارجی به صورت مصوب داشته باشیم .
 

 


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
تعداد بازدیدها : ۶۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان