شکوه میرشاهی
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از
سرمایه گذاری

 

Link group not found.
۱۳۹۵/۱۰/۰۹

استاندار خراسان رضوی خبر داد؛

برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی فرصت های سرمایه گذاری، بورس، بانک، بیمه،خصوصی سازی

با حضور استاندار خراسان رضوی، جلسه ی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان، برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این جلسه از برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی فرصت های سرمایه گذاری ، بورس، بانک، بیمه، خصوصی سازی به همراه برگزاری نشست های تخصصی به صورت همزمان از تاریخ 29 دیماه لغایت دوم بهمن ماه 1سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد خبر داد.
 وی بر ضرورت مشارکت شرکـت ها و نهادهای مالی و پولی، ارکان بازار سرمایه و متولیان پروژه های سرمایه پذیر ازبخش های دولتی و خصوصی کشور در حوزه های بازار سرمایه، گردشگری، مسکن، راه و شهرسازی و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و تشکل های اقتصادی در کنار دعوت گسترده از سرمایه گذاران، جهت بهره برداری و بستــر ســازی جهت جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در این نمایشگاه تاکید کرد.
استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: در 9 ماهه ی ابتدای سال جاری 142 میلیون دلار طی 12 مجوز سرمایه گذاری خارجی به استان وارد شده است که این رقم هفت برابر رقم کل سال گذشته است.
رشیدیان ادامه داد: از ابتدای سال جاری 578 شرکت با سهامداران خارجی در استان به ثبت رسیده است که سرمایه گذاری این شرکت ها حدود 173 میلیون دلار پیش بینی می شود. 
وی خاطر نشان کرد: مجموع رقم سرمایه وارده به استان در 9 ماهه ی ابتدای سال جاری ( با و بدون تعهد و تضمین دولت ) 261 میلیون دلار بوده است.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: نکته مهم این است که چهار مجوز سرمایه گذاری خارجی در حوزه ی صنعت شامل: تولید، چاپ و رنگرزی انواع پارچه منسوجات، تولید کفپوش لاستیکی یکپارچه ورزشی، انواع پودر کیک و بسته بندی خشکبار و طرح ریخته گری آلومینیوم و آلیاژهای آن جمعا به مبلغ: 9.5 میلیون دلار در هفته آینده در هیات سرمایه گذاری خارجی کشور مطرح و تصویب می شود.
رشیدیان در خصوص پیگیری موضوع تأمین مالی بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط و طرح های نیمه تمام دارای بالای 60درصد  پیشرفت فیزیکی که 763 میلیارد تومان به استان اختصاص یافته، گفت: تاکنون، دو هزار و 684  واحد استان  در سامانه ی بهین یاب ثبت نام کرده اند. (صنعتی977 واحد و کشاورزی هزار و 707 واحد)
 وی افزود: هزار و  887 واحد صنعتی و کشاورزی به بانک های عامل معرفی شده اند و تاکنون در بخش صنعت و کشاورزی جمعا تعداد 464 طرح به مبلغ 402 میلیارد تومان پرداخت شده که در بخش صنعت تعداد 435 واحد به مبلغ 337 میلیارد تومان و در بخش کشاورزی تعداد 106 واحد به مبلغ 65 میلیارد تومان می باشد . 
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: از این مبلغ، در بخش صنعت 215 واحد سرمایه در گردش به مبلغ 317 میلیارد تومان و 15 واحد سرمایه ثابت به مبلغ 20 میلیارد تومان و در بخش کشاورزی 209 واحد سرمایه در گردش به مبلغ 55 میلیارد تومان و 25 واحد سرمایه ثابت به مبلغ 10 میلیارد تومان پرداختی بوده است . 
رشیدیان گفت: در واحدهای بالای 100 نفر 112 میلیارد تومان تسهیلات برای سرمایه در گردش به 32 واحد و مبلغ دو میلیارد تومان به یک طرح بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی پرداخت شده است . 
وی از ابلاغ و اعلام سهم تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی سال 95 استان به مبلغ 72 میلیارد ریال با عاملیت بانک های ملی و ملت استان به انضمام الگوی توسعه ی مشاغل خانگی خبر داد و بر ضرورت توجه به احراز شرایط متقاضیان برای ایجاد اشتغال 
استاندار خراسان رضوی همچنین از اعلام آمادگی بانک توسعه ی صادرات در خصوص پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی حائز شرایط و تأمین مالی طرح های صادرات محور و مرتبط با توسعه زیرساخت هایی که اجرای آن منجر به افزایش درآمد ارزی کشور می شود خبر داد و خواستار اطلاع رسانی به متقاضیان حائز شرایط، از طریق کارگروه توسعه ی صادرات و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، شد.
رشیدیان افزود: به منظور توسعه ی صادرات در استان،  دومین سرویس صادراتی شهرک صنعتی شهرستانی گناباد در هفته ی آینده به منظور صرفه جویی در هزینه و زمان محموله های صادراتی جنوب استان، افتتاح می شود. 
گفتنی است؛ نخستین سرویس صادراتی شهرک صنعتی کشور در نیشابور در اردیبهشت ماه سال جاری به بهره برداری رسید و طی این مدت، 100 میلیارد تومان کالا از این مرکز صادر شده است. 


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
تعداد بازدیدها : ۸۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان