شکوه میرشاهی
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از
سرمایه گذاری

 

Link group not found.
۱۳۹۵/۱۱/۲۱

استاندار خراسان رضوی:

استان رتبه ی نخست کشور در طرح مصوب سرمایه گذاری خارجی به لحاظ تعدادی را دارا است

با حضور استاندار خراسان رضوی، جلسه ی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این جلسه ضمن تبریک ایام الله دهه ی فجر و دعوت از عموم مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن اظهار داشت: به این مناسبت یک هزار و 224 پروژه با اعتباری بالغ بر 17 هزار و 928 میلیارد ریال مربوط به 41 دستگاه اجرایی و 40 شهرداری در استان به بهره برداری می رسد که بیشترین تعداد پروژه های افتتاحی با 237 پروژه و اعتباری معادل با 207 میلیارد ریال مربوط به دهیاری ها که نشان دهنده توجه جدی به تمام استان و پرهیز از تمرکز گرایی است.
وی افزود: این پروژه ها در حوزه های متنوعی همچون کشاورزی، صنعت و معدن، میراث فرهنگی و گردشگری، مخابرات، عمرانی و شهرسازی، آموزش، شهرداری ها و آتش نشانی، توسعه شهرک های صنعتی و ... می باشد. بلحاظ میزان اعتبار هزینه شده، شهرستان های مشهد، چناران و گناباد و به لحاظ تعداد پروژه ها نیز شهرستان های مشهد، تربت جام و قوچان دارای بیشترین طرح و پروژه افتتاحی در ایام الله دهه مبارک فجر می باشند.
استاندار خراسان رضوی در ادامه با اشاره به اقدامات موثر دولت در حوزه ی اقتصاد و جذب سرمایه گذاری ها، گفت: میزان سرمایه گذاری خارجی از ابتدای دولت یازدهم معادل 779 میلیون دلار بوده است (1392 تا 1395) در حالیکه این مهم از ابتدای تصویب قانون جذب سرمایه گذاری خارجی 1381 تا 1392 (طی 11 سال) معادل 904 میلیون دلار است. 
رشیدیان خاطر نشان کرد: کل سرمایه گذاری خارجی وارده به استان در 10 ماهه ی سال جاری مبلغ 277 میلیون دلار می باشد که نسبت به مدت مشابه سال 94 در حدود 9 درصد رشد داشته است . 
وی تصریح کرد: سرمایه ی خارجی مصوب استان در 10 ماهه ی سال 95 نسبت به مدت مشابه سال 94 حدود 10 برابر و نسبت به کل سال 94 حدود هشت برابر افزایش نشان می دهد . 
استاندار خراسان رضوی گفت: حدود 46 درصد از کل سرمایه ی وارده خارجی به استان ، 40 درصد از سرمایه ی مصوب و 35 درصد از کل طرح های سرمایه گذاری خارجی از سال 92 به بعد اتفاق افتاده است .
رشیدیان افزود: نکته ی مهم دیگر این که طی 10ماهه ی سال جاری، خراسان رضوی با تعداد 17 طرح مصوب به مبلغ 152.5 میلیون دلار، سرمایه گذاری خارجی رتبه ی یک کشور به لحاظ تعدادی را دارا است.
وی اظهار داشت: در 9 ماهه ی ابتدایی سال جاری 24 میلیون و 82 هزار و 524 نفر  گردشگر داخلی و  803 هزار و  864 نفر گردشگر خارجی به استان ورود داشته اند که خوشبختانه با ایجاد زیرساخت های مناسب در دولت یازدهم برای واحدهای اقامتی دائم و رسمی و سرمایه گذاری در ایجاد هتل ها، هتل آپارتمان و ... اقدامات مؤثری در این خصوص صورت پذیرفته است. 
استاندار خراسان رضوی افزود: در همین مدت صادرات صنایع دستی استان به رقم بیش از سه میلیون دلار رسیده است و شاهد رشد 250 درصدی نسبت به زمان شروع کار دولت یازدهم هستیم.
رشیدیان در خصوص تأمین مالی بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط و طرح های نیمهی  تمام بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی نیز گفت: تعداد هزار و 834 واحد به مبلغ هزار و  614 میلیارد تومان به بانکه ا معرفی شده اند که تاکنون در بخش صنعت و کشاورزی جمعا تعداد 504 واحد به مبلغ 429 میلیارد تومان تسهیلات دریافت نموده اند ( صنعت 247 واحد به مبلغ362 میلیارد تومان و کشاورزی 257 واحد به مبلغ 67 میلیارد تومان ). 
وی با بیان این که جایگاه استان از نظر تعداد رتبه ی هشتم و از نظر پرداخت رتبه سوم کشور می باشد؛ خاطر نشان کرد: در 9 ماهه سال جاری (19.5 میلیون یورو) معادل کل سال 1394 معافیت گمرکی به ماشین آلات خارجی که در زمینه تولید و اشتغال داخلی نقش آفرینی خواهند نمود، پرداخت شده است.


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
تعداد بازدیدها : ۱۱۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان