شکوه میرشاهی
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از
سرمایه گذاری

 

Link group not found.
۱۳۹۷/۰۴/۰۱

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری:

آیین نامه تبصره ۱۹ قانون بودجه با هدف مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌ها و طرح‌های سرمایه‌گذاری دولتی ابلاغ شد

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی از ابلاغ آیین نامه تبصره ۱۹ قانون بودجه با هدف مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌ها و طرح‌های سرمایه‌گذاری دولتی خبر داد.

میرشاهی با اعلام این خبر گفت، در تبصره 19 قانون بودجه سال 97 دولت موظف است به منظور جلب مشارکت هرچه بیشتر بخش های تعاونی و خصوصی در اجرای طرح ها و پروژه های جدید و نیمه تمام و بهره برداری از طرح ها و پروژه های تکمیل شده یا در حال بهره برداری، در قالب سازوکار مشارکت عمومی-خصوصی، نسبت به انعقاد انواع قرارداد از جمله واگذاری، مشارکت، ساخت و بهره برداری یا برون سپاری با بخش خصوصی و تعاونی اقدام و تمام یا بخشی از وظایف و مسئولیت های خود را در تأمین کالاها و خدمات در حوزه هایی از قبیل ایجاد، طراحی، ساخت، تجهیز، نوسازی، بهره برداری و نگهداری به بخش خصوصی و تعاونی واگذار نماید.
شکوه میرشاهی اظهار داشت بر اساس آیین نامه ابلاغی کلیه طرح ها و پروژه های جدید، نیمه تمام، تکمیل شده و در حال بهره برداری و فعالیت های وابسته به آنها، مربوط به دستگاه های اجرایی موضوع بند «ب» ماده (1) قانون برگزاری مناقصات برای استفاده از ظرفیت های این تبصره در نظر گرفته شده است. وی افزود جهت اجرایی شدن این تبصره سازمان مدیریت با همکاری سایر دستگاه های اجرایی می بایست لیست طرح های مشارکتی استان را تهیه نمایند همچنین دستگاه های اجرایی موظف هستند شرایط و منابع تعهد شده دولت و همچنین گواهی ها و تضمین های لازم را که در آیین نامه ذکر شده است و سایر حمایت ها را در اسناد فراخوان اعلام نمایند. در مرحله بعد متقاضیان می توانند بر اساس اسناد فراخوان، ضمن تعیین بانک عامل مورد نظر و اخذ گواهی اعتباری متناسب با منابع، پیشنهاد خود را به دستگاه اجرایی ارایه نمایند.
میرشاهی گفت جهت تسهیل در اجرای فرایندهای این آیین نامه کارگروهی با مسئولیت سازمان مدیریت تشکیل خواهد شد که بر اجرای فرایند و رفع مشکلات اجرایی اقدام خواهد نمود میرشاهی در پایان تأکید کرد در راستای اجرای سیاستهای کلی اصل (44) قانون اساسی این تبصره می تواند فرصت مناسبی برای افزایش مشارکت بخش خصوصی و کاهش تصدی گری دولت و همچنین جذب سرمایه های بخش خصوصی و تعاونی فراهم آورد که منوط به همکاری مجدانه کلیه دستگاه های اجرایی و همچنین بخش خصوصی و بانک ها است.


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۵۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان