شکوه میرشاهی
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از
سرمایه گذاری

 

Link group not found.
۱۳۹۷/۰۴/۰۱

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری:

اجرای مصوبات کارگروه تسهیل و موانع تولید توسط بانک‌ها الزامی است

شکوه میرشاهی مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی با بیان این مطلب از ابلاغ قانون الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور خبر داد.

میرشاهی در این خصوص گفت، با تصویب مجلس محترم شورای اسلامی و تأیید شورای محترم نگهبان سه ماده جدید به این قانون اضافه شده است. وی افزود یکی از مشکلات قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر موضوع تمکین بانک ها به مصوبات کارگروه است که با الحاق این مواد شفافیت و اهرم های قانونی لازم برای اجرای مصوبات در نظر گرفته شده است.
شکوه میرشاهی اظهار داشت بر اساس تبصره ماده 61 در استان ها کارگروه به ریاست استاندار محترم و تحت نظارت و ساماندهی «ستاد تسهیل و رفع موانع تولید» انجام وظیفه می کند که مصوبات این کارگروه بر اساس این تبصره نافذ و اجرایی است. وی افزود بر اساس ماده 62 بانک ها ، مؤسسات اعتباری و صندوق های حمایتی موظف هستند با تسهیلات یا موارد امهال مصوب در کارگروه حداکثر ظرف یک ماه موافقت نمایند یا دلایل مخالفت خود را با مستندات مربوط به هیأت موضوع تبصره این ماده ارائه دهند. در تبصره این ماده رئیس کل بانک مرکزی موظف است هیأتی متشکل از خبرگان مورد وثوق بانکی و اقتصادی در هر استان از میان افرادی که استاندار پیشنهاد می دهد تشکیل دهد که این افراد نماینده رئیس کل بانک مرکزی محسوب می شوند که وظیفه رسیدگی به موضوعات بانکی را خواهد داشت.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری در پایان افزود بر اساس ماده 63 این الحاقیه اشخاص حقیقی و حقوقی که از امتیازات کارگروه در حوزه بانکی بهره مند شده اند حق خرید تمام یا بخشی از شرکت های قابل واگذاری خصوصی سازی را نداشته و تنها در صورت خرید 100 درصد نقدی از این امکان می توانند استفاده کنند.


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۴۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان