شکوه میرشاهی
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از
سرمایه گذاری

 

Link group not found.
۱۳۹۷/۰۴/۲۰

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری:

ورود دانشگاه‌ها در ایجاد زمینه برای اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی ضروری است

شکوه میرشاهی مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی برضرورت ورود دانشگاه‌ها در زمینه اشتغال دارندگان مدارک دانشگاهی تأکید کرد.

میرشاهی در این خصوص گفت، بر اساس سرشماری سال 95 تعداد بیکاران دارای تحصیلات عالی در استان حدود 65265 نفر بوده است که از این میزان 36157 نفر مرد و 29108 نفر زن بوده اند که حدود 5.5 درصد از بیکاران دارای مدارک عالی کشور را تشکیل می دهد. همچنین از این تعداد 13254 نفر دارای مدرک فوق دیپلم، 43221 نفر دارای مدرک لیسانس، 8477 نفر دارای مدرک فوق لیسانس و دکتری حرفه ای و 313 نفر دارای مدرک دکتری تخصصی هستند.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری اظهار داشت عوامل متعددی در افزایش میزان بیکاری در بین فارغ التحصیلان تأثیر گذار بوده است که می توان به سیاست های جمعیتی دهه شصت، سیاست های آموزشی دهه 80 و 90 در افزایش مراکز آموزش عالی و عدم توجه به ایجاد زیرساخت لازم برای اشتغال این حوزه مهم جمعیتی اشاره کرد. وی افزود یکی دیگر از عوامل مهم در ایجاد این شرایط عدم تجدید ساختار آموزشی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی است. با توجه به شرایط بازار نیروی کار می بایست دانشگاه ها از حالت آموزش محور به دانشگاه های مهارت محور تبدیل شوند، همچنین ضروری است روند پذیرش در رشته های دانشگاهی بدون توجه به بازار تقاضای نیروی کار متوقف گردد، از طرفی واحدهای ارتباط با صنعت دانشگاه ها بیش از پیش تقویت و دوره های کارآموزی دانشجویان جدی تر واحدهای درسی آموزشی مورد توجه قرار گیرد.
میرشاهی در پایان افزود دولت طی سال های اخیر از طریق تو طرح کارورزی و مهارت آموزی در محیط کار واقعی به این چالش ورود پیدا کرده است. این انتظار وجود دارد که دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به صورت جدی به این دو طرح ورود داشته باشند. برگزاری دوره های کارآموزی را در قالب این دو طرح می تواند یکی از اقدامات دانشگاه ها در این خصوص باشد.


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۸
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان