شکوه میرشاهی
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از
سرمایه گذاری

 

Link group not found.
۱۳۹۷/۰۸/۰۲

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی عنوان کرد:

تفاهم اولیه با رئیس سازمان ملی استاندارد ایران برای حل مشکلات واحدهای غذایی استان

شکوه میرشاهی مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی از تفاهم اولیه با رئیس سازمان ملی استاندارد ایران برای حل مشکلات واحدهای غذایی در زمینه نحوه محاسبه امتیازات منفی مکتسبه صنایع غذایی استان خبرداد.

میرشاهی گفت یکی از رسالت‌های دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری پیگیری و حل مشکلات و موانع موجود در مسیر کسب و کار و ارتقا و بهبود محیط جهت فعالیت‌های اقتصادی است. در همین زمینه یکی از اقدامات مؤثر در راستای تسهیل فضای کسب و کار در حوزه صنایع غذایی اعتبار بخشی سه ساله به پروانه‌های کاربرد علامت استاندارد با مساعدت سازمان ملی استاندارد ایران بوده است؛ با این حال یکی از مشکلات موجود که از سوی بخش خصوصی طرح و درخواست رفع آن وجود دارد، نحوه محاسبه امتیازات منفی مکتسبه است که این موضوع باعث تعلیق و حتی ابطال پروانه‌های این واحدها می‌گردد.
میرشاهی در این زمینه گفت در روال سابق در پایان هر سال امتیازات منفی مکتسبه صفر می‌گردید، در شرایط فعلی این امتیازات طی سه سال تجمیع می‌گردد با تجمیع امتیازات منفی پروانه های واحدهای غذایی تعلیق یا ابطال می‌‌شود. لذا در سفر اخیر سرکار خانم پیروز بخت رئیس محترم سازمان ملی استاندارد ایران به مشهد مقدس تفاهمات اولیه در خصوص حفظ اعتبار پروانه تا سه سال و حذف امتیازات منفی در پایان هر سال درصورتی که میزان امتیاز منفی به حد تعلیق یا ابطال نرسیده باشد صورت گرفت.
میرشاهی اظهار داشت با این اقدام ضمن حفظ اهداف آن سازمان در راستای استانداردسازی محصولات از تعلیق یا ابطال پروانه واحدهای تولیدی نیز جلوگیری خواهد کرد. وی افزود این موضوع تا مرحله اجرا مورد پیگیری این دفتر قرار خواهد گرفت. همچنین صاحبان کسب و کار می‌توانند مسائل و مشکلات خود را از طریق دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مستقر در اتاق بازرگانی مشهد تا رفع آن پیگیری نمایند.
 


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۱
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان