محمدرضا شاه پسند
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از
سرمایه گذاری

 

Link group not found.
۱۳۹۷/۱۰/۰۵

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی عنوان کرد:

جذب ۲۲۶ میلیون دلار سرمایه خارجی به استان از ابتدای دولت تدبیر و امید

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی گفت : از ابتدای استقرار دولت تدبیر و امید ۲۲۶ میلیون دلار سرمایه خارجی به استان وارد شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ شکوه میرشاهی با بیان این مطلب افزود : در این مدت مجوز بالغ بر 950 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان از سوی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران صادر شده است که از این میزان 24 درصد به استان وارد شده است.
وی عنوان کرد : طی سالهای 92 تا 94 فقط 66 میلیون دلار سرمایه خارجی مصوب گردیده با این حال 1.5 برابر مبلغ مصوب به استان وارد شده است .
به گفته وی ، در سال‌های اخیر با توجه به سیاست‌های دولت در زمینه توسعه انرژی‌های تجدید پذیر با توجه به ظرفیت‌های بالقوه استان در این زمینه ،درخواست سرمایه‌گذاری به طورچشمگیری افزایش یافت که فقط در سالهای 95 و 96 مجوز سرمایه‌گذاری به ارزش 653 میلیون دلار در حوزه انرژی صادر شده که به دلیل برخی ناهماهنگی ها ، تنها 10 درصد از این مبلغ در استان جذب شده است.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی توضیح داد : برای رفع مشکلات حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر مکاتبات متعدد و جلسات زیادی در وزارت نیرو برگزار شده و امید است با همراهی اثربخش و اراده کافی برای حل مشکلات در سطح کشور از این ظرفیت مهم استان  به خوبی بهره‌برداری کرد.
میرشاهی گفت : شرط اساسی موفقیت در جذب سرمایه‌ خارجی تضمین امنیت سرمایه‌گذاری با رویکردها و قوانین سهل و شفاف و هماهنگی کافی در بین ارکان مختلف و دستگاه‌های اجرایی است.
 وی افزود : با تشکیل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری از سال 1395 در ساختار وزارت کشور با هدف تمرکز بیشتر بر این حوزه مهم و ایجاد هم‌افزایی و همراهی بین دستگاه‌های مختلف اجرایی اهمیت این حوزه برای مسئولان امر تا حدودی روشن‌تر از گذشته شده است.
 وی عنوان کرد : با این‌حال این میزان هنوز کافی نبوده و با اصلاحاتی که در ساختار و وظایف این دفتر ایجاد خواهد شد امید است توفیق بیشتری در ایجاد یکپارچگی و هماهنگی میان نهادهای تأثیرگذار بر سرمایه‌گذاری حاصل شود.


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۷۴
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان