محمدرضا شاه پسند
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از
سرمایه گذاری

 

Link group not found.
۱۳۹۷/۱۰/۰۹

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی عنوان کرد:

نگرش نو به بازار بورس زعفران اقتصاد روستائیان را متحول می کند

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی گفت : نگرش نو به بازار بورس زعفران و استفاده از آن به طور قطع اقتصاد روستائیان فعال در این حوزه را متحول می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ شکوه میرشاهی در نشستی با عنوان آموزش معاملات زعفران در بورس که با همکاری جهاد کشاورزی استان برگزار شد ، افزود :  امروز کشاورزان و فعالان حوزه زعفران استان خیلی نسبت به مزیت های بازار بورس این محصول برای ساماندهی خرید و فروش و جلوگیری از دلال بازی ها و غیره مطلع نیستند.
 وی عنوان کرد : محصولی که در بورس خرید و فروش می شود با قیمت خیلی بالاتر نسبت به بازار سنتی است زیرا واسطه ها حذف و سود اصلی عاید کشاورز می شود ضمن آنکه علت اصلی ورود به یک بازار رقابتی، سالم و عادلانه است.
 وی گفت : باید متولیان امر و کارگزاری های بورس، فرهنگ سازی و آموزش در این زمینه را در اولویت اقدامات خود قرار دهند تا این تغییر نگاه در کوتاه زمان اتفاق بیافتد..
 وی ادامه داد : این نگرش نو که بازار بورس فقط برای خرید و فروش سهام نیست و می توان از آن برای تامین مالی، فروش کالا و انرژی های مختلف استفاده کرد؛ به طور قطع می تواند اقتصاد روستائیان را متحول کند و در گام های بعد با استفاده از این مزیت، به تدریج به بازارهای زعفران دنیا راه یافته و در قیمت های جهانی نیز تاثیر گذاری مطلوب را داشته باشیم .
در این دوره آموزشی بیش از 130 نفراز فعالان حوزه زعفران حضور داشتند و چگونگی انجام معاملات در بورس ، مزیت ها و کارکردهای مختلف بورس کالا از جمله زعفران ارائه شد.


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۸۴
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان