محمدرضا شاه پسند
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از
سرمایه گذاری

 

Link group not found.
۱۳۹۷/۱۰/۱۵

مدیر کل دفتر رمایه گذاری استانداری خراسان رضوی :

نرخ بیکاری استان در پاییز نسبت به تابستان کاهش یافت

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی از کاهش ۹/۱ درصدی نرخ بیکاری استان در فصل پاییز نسبت به تابستان گذاشته خبر داد.

شکوه میرشاهی اظهار داشت بر اساس آخرین سرشماری نیروی کار کشور که توسط مرکز آمار ایران منتشر شده است نرخ بیکاری استان 9 درصد اعلام شده است که نسبت به پاییز سال گذشته افزایش 2 دهم درصدی و نسبت به تابستان سال 97 کاهش 1/9 درصدی را نشان می‌دهد. وی افزود نرخ مشارکت اقتصادی استان در پاییز 97 به  46/9 درصد رسیده است که نسبت به پاییز سال 96 افزایش 3/1درصدی و نسبت به تابستان 97 افزایش 4/8درصدی نشان می‌دهد.
میرشاهی با بیان این موضوع که بر اساس این گزارش در پاییز 97 خراسان رضوی رتبه اول بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی کشور و رتبه 23ام بالاترین نرخ بیکاری کشور را دارا بوده است افزود خراسان رضوی در ابتدای دولت تدبیر و امید با نرخ بالای بیکاری مواجه بود که طی سال‌های اخیر با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این موضوع تا حد زیادی مهار شده است به نحوی که در سال جاری با توجه به مشکلات اقتصادی که با آن مواجه بودیم علی‌رغم اینکه نرخ مشارکت استان همواره بالاتر از میانگین کشوری بوده است با این حال نرخ بیکاری استان از این میانگین پایین‌تر است.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری اظهار داشت در سال جاری هدف‌گذاری اشتغال استان 110 هزار نفر بوده است که آمار از تحقق این هدف‌گذاری حکایت دارد افزود میزان خالص اشتغال ایجاد شده در استان علی‌رغم برخی آمار مبنی بر افزایش بیکاران در استان مثبت بوده است که گزارش مرکز آمار ایران نیز این موضوع را تأیید می‌کند.
 


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۴۱
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان