محمدرضا شاه پسند
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از
سرمایه گذاری

 

Link group not found.
۱۳۹۷/۱۰/۱۷

دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی:

خراسان رضوی جزو استانهای برتر در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی است

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی گفت : طی نیمه نخست امسال هم چون چند سال اخیر ، خراسان رضوی جزو استان های برتر کشور در حوزه سرمایه گذاری خارجی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛شکوه میرشاهی در این زمینه افزود : بر اساس پایش وزارت کشور در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی استان‌ها ، خراسان رضوی در شش ماهه اول سال در تعداد طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی و تعداد طرح‌های آغاز شده رتبه نخست و در تعداد طرح‌های به بهره‌برداری رسیده رتبه سوم کشور را دارا بوده است.
 وی عنوان کرد : در مبلغ مصوب سرمایه‌گذاری خارجی هم حائز رتبه چهارم کشور شده است.
وی افزود : در شش ماهه ابتدای امسال 18 طرح به مبلغ 114.2 میلیون دلار در سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران به تصویب رسیده است.
 به گفته وی ، ارزش طرح‌هایی که از ابتدای سال فعالیت خود را آغاز نموده اند بالغ بر 112 میلیون دلار می باشد ضمن آنکه طی این مدت طرح هایی با ارزش 7.8 میلیون دلار در استان به بهره‌برداری رسیده است.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی گفت : با وجود اینکه اعمال تحریم‌های اقتصادی ظالمانه علیه کشور در سال جاری حوزه سرمایه‌گذاری خارجی کشور رامتاثر کرده است با این ‌حال بهبود شرایط به خصوص در حوزه شاخص‌های مرتبط با فضای کسب و کار امکان جذب سرمایه خارجی به خصوص از کشورهای دوست و همسایه را فراهم خواهد کرد.
وی افزود :در این راستا با بررسی قانون، آیین نامه و بخشنامه‌های حوزه سرمایه‌گذاری خارجی 19 پیشنهاد اصلاحی در استان تهیه و تدوین و به مراجع ذیربط جهت اصلاح قوانین ارسال شده که اجرای برخی از این پیشنهادات به ویژه موضوع اعطای مجوز اقامت به سرمایه‌گذاران در ازای سرمایه‌گذاری در کشوررا شاهدیم ..
میرشاهی اظهار کرد : با توجه به بند الف ماده 4 قانون برنامه ششم توسعه و بسته تامین مالی و سرمایه‌گذاری ابلاغی توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی 25 درصد از سرمایه‌گذاری مورد نیاز کشور باید از منابع خارجی به خصوص سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی تامین شود.
 وی گفت : بر این اساس باید کلیه دستگاه‌های اجرایی با همکاری استانداری و امور اقتصادی و دارایی استان در جذب این منابع اقدام نمایند.


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۵۹
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان