محمدرضا شاه پسند
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از
سرمایه گذاری

 

Link group not found.
۱۳۹۷/۱۱/۱۰

مدیر کل دفترسرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی :

​ضرورت شبکه سازی صنایع دستی با هدف هم افزایی در تولید این صنایع و سوغات

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان ‌رضوی با اشاره ظرفیت و گردش مالی بالای بازار سوغات در استان گفت : برای تامین این سوغات با توجه به ظرفیت‌های موجود باید هماهنگی لازم را انجام دهیم و شبکه‌ سازی صنایع دستی از طریق هم‌افزایی در تولید صنایع دستی و سوغات نقش ویژه ای ایفا خواهد کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛شکوه میرشاهی در نشست ویژه نخستین رویداد شتاب‌دهی به شبکه‌سازی سنگ‌های گوهری و فلزات گرانبها در مشهد گفت: مشهد به واسطه مضجع شریف امام رضا (ع) سالانه پذیرای بیش از 30 میلیون زائر و مسافر است و از طرفی مشهد طبق تایید سازمان‌های بین‌المللی عنوان شهر جهانی گوهرسنگ‌ها را کسب نموده است.
وی عنوان کرد : امروز باید  به جای رقابت در کنار هم قرار بگیریم، باید اصطکاک ها اعم از سیستم‌های دولتی و چه در بخش خصوصی کاهش پیدا کند و از بیشترین ظرفیت شبکه‌سازی در تأمین مواد اولیه،آموزش، تولید، بسته‌بندی، تبلیغات، صادرات و فروش این محصول استفاده کنیم.
وی اظهار کرد : امروز با توجه‌ به پیچیدگی‌های فرایند تولید و سرعت رشد اطلاعات و فناوری، سازمان‌ها نمی‌توانند تمام روند تولید تا عرضه کالا و خدمات خود را به‌ تنهایی انجام دهند، از این رو نیاز است سازمان‌ها و شرکت‌های متخصص در زمینه‌های مختلف کنار یکدیگر قرار گرفته و این پروسه را از ابتدا تا انتها شبکه‌سازی کنند.
وی ادامه داد : در عرصه خدمات، شرکت‌های منطقه‌ای شانس بیشتری برای مقابله و رقابت با رقبای خارجی خود دارند و شبکه‌سازی یکی از ضرورت‌های جوامع و صنایع در همه کشورها است. 
وی با بیان اینکه رشد چشمگیر اقتصاد خدمات‌محور در دنیا، ضرورت ایجاد شکل‌دهی به شبکه‌های همکاری بین‌ سازمانی در ایران را بیش از پیش آشکار می‌کند و برای نخستین‌بار است که رویدادی تخصصی در‌زمینه شبکه‌سازی سنگ‌های گوهری در مشهد برگزار می‌شود.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری با بیان اینکه امیدواریم در این رویداد شبکه‌سازی به صورت عملیاتی  پیگیری شود ، اضافه کرد: کارکردن در بخش‌های مختلف این موضوع می تواند زمینه‌ساز تولید اقتصادی شود و ما  در حوزه معدن و گوهر سنگ‌ها دارای توانمندی خوبی در استان هستیم که به درستی از آن استفاده نکرده ایم .
 وی گفت : شبکه‌سازی گوهرسنگ‌ها و رویداد استارتاپی می‌تواند در حوزه تولید و توسعه اشتغال سبب شود بتوانیم آینده‌ای روشن برای جوانان استان‌ رقم بزنیم.


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۵۹
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان