مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
مهدی تقوایی
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

    .
۱۳۹۹/۰۷/۰۲

افزون بر ۱۰ هزار فرصت شغلی در خراسان رضوی ایجاد شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: ۱۰ هزار و ۸۱۳ فرصت شغلی تاکنون توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) در این استان ایجاد شده است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان اظهار کرد: هزینه مورد نیاز به منظور ایجاد این میزان اشتغال موثر، از محل پرداخت تسهیلات حمایتی کمیته امداد خراسان رضوی برای مددجویان و کارفرمایان طرحهای اشتغال مددجویی تامین شد.

وی کل اعتبارات قرض‌الحسنه اشتغال برای ایجاد این فرصتهای شغلی را سه هزار و ۹۸ میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: از این میزان دو هزار و ۳۴۵ میلیارد ریال تسهیلات از محل بند "ب" تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و توسط ۱۴ بانک تامین و پرداخت شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: مجموع اعتبارات مصوب بانکهای عامل برای پرداخت تسهیلات از محل بند "ب" تبصره ۱۶ قانون بودجه دو هزار و ۶۷۷ میلیارد ریال بود که ۸۸ درصد آن یعنی دو هزار و ۳۴۵ میلیارد ریال برای ایجاد شش هزار و ۵۹۱ فرصت شغلی پرداخت شد. 

وی گفت: چهار هزار و ۲۲۲ فرصت شغلی نیز از محل اعتبارات قرض‌الحسنه اشتغال از دیگر مواد قانونی در قالب پرداخت تسهیلات به مددجویان ایجاد شده است.

رسولیان افزود: بانکهای "رسالت، مسکن و کشاورزی" به ترتیب رتبه‌های نخست تا سوم را به لحاظ عملکرد در پرداخت تسهیلات از محل بند "ب" تبصره ۱۶ قانون بودجه نسبت به اعتبار مصوبشان در این خصوص به دست آوردند.

گفتنی است، در اجرای بند "ب" تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۸، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است از طریق بانکهای عامل به کمیته امداد امام خمینی (ره)،  بهزیستی، مددجویان و کارفرمایان طرحهای اشتغال مددجویی با اولویت زنان سرپرست خانوار تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کند.


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
تعداد بازدیدها : ۹۶
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۲۴
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۴۷ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۵۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۲۸۲۷۸ نفر
تعداد کاربران مهمان ۶۲ نفر
آماربازدیدکنندگان
اوقات شرعی
www.jazb.khorasan.ir