مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
مهدی تقوایی
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

    .
۱۳۹۹/۰۷/۰۶

هیچ واحد تولیدی بدهکار بانک‌ها در خراسان رضوی تعطیل نمی‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: هیچ واحد تولیدی در این استان به دلیل بدهی بانکی تعطیل نخواهد شد بلکه درباره تقسیط بدهی یا نحوه تملک آن تصمیم جدید اتخاذ می‌شود.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان روز سه‌شنبه در سی و سومین نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی با اشاره به مشکل بدهی یک شرکت به بانک کشاورزی افزود: به استناد مصوبه رییس قوه قضائیه این واحد تعطیل نخواهد شد اما در مورد مالکیت آن برابر رای دادگاه عمل خواهد شد. 

وی ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده از طریق کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، پارسال ۵۰ واحد تملک شده با سرمایه‌‍‌گذاری ۳۳۶ میلیارد ریال از سوی بانکها به بخش خصوصی واگذار و از این محل برای ۲۳۷ نفر شغل ایجاد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با اشاره به مشکل برخی واحدهای تولیدی برای پرداخت بدهی مالیاتی گفت: تلاش می‌شود در زمینه بدهی مالیاتی  برخی واحدها با توجه به مشکلات پرداخت حقوق کارمندان و کمبود نقدینگی آنها، مساعدت شود.

وی افزود: همچنین براساس مصوبه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، اداره کل تامین اجتماعی استان باید از ورود و حسابرسی دفاتر بیشتر از یکسال خودداری کند.

رسولیان در مورد مشکل واحدهای تولیدی مربوط به ماده ۳۷ قانون تامین اجتماعی نیز ادامه داد: تا زمانی که مجلس شورای اسلامی در باره رفع اشکالات این ماده قانونی تصمیم گیری کند، مشکلات واحدهای تولیدی مرتبط با این موضوع با رعایت قانون از طریق کمیسیون قضایی استان برطرف می‌شود.

وی با اشاره به عملکرد کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در پنج ماه نخست امسال گفت: این کارگروه به انضمام عملکرد گروه‌های کاری خود، در این مدت ۸۲ نشست برگزار کرده که ۵۲۷ پرونده در آنها مورد بررسی قرار گرفته و منتج به ۶۹۶ مصوبه شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود: از این تعداد مصوبه اقدامات لازم برای اجرایی شدن ۲۵۸ مصوبه انجام گرفته و ۴۳۶ مصوبه در دست اقدام است، ۲ مصوبه نیز مورد پیگیری قرار نگرفته است.

در این نشست مشکلات ۱۵ واحد تولیدی با حضور مدیران کل دستگاه‌های اجرایی مختلف مورد بررسی قرار گرفت که مشکلات ۱۰ واحد تولیدی تعیین تکلیف شد و رفع مشکلات پنج واحد تولیدی برای بررسی بیشتر به نشست‌های بعدی این کارگروه یا مکاتبه با سازمان‌های مربوطه در تهران موکول شد.


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
تعداد بازدیدها : ۳۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۳۳
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۴۷ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۵۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۲۸۲۸۷ نفر
تعداد کاربران مهمان ۶۰ نفر
آماربازدیدکنندگان
اوقات شرعی
www.jazb.khorasan.ir