مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال
مهدی تقوایی
مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال

    .
۱۳۹۹/۱۱/۰۵

هشت هزار طرح اشتغال روستایی خراسان رضوی تسهیلات دریافت کردند

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: هشت هزار و ۷۴ طرح با اشتغالزایی برای ۱۴ هزار و ۵۴۵ نفر از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری، ۶۲۲ میلیارد و ۳۱۷ میلیون تومان تسهیلات دریافت کردند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مرتضی اشرفی با اشاره به مصوبات کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان، اظهار کرد: آخرین مبلغ ابلاغ شده به این استان از محل طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، ۶۸۳ میلیارد و ۵۶۹ میلیون تومان است که ۹۱ درصد از این مبلغ تاکنون پرداخت شده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی درباره وضعیت مجوزهای صادر شده برای مشاغل خانگی در استان نیز ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون هزار و ۱۰۷ مجوز توسط ۶ دستگاه اجرایی استان در این زمینه صادر شده که تاکنون ۹ هزار و ۵۰۲ میلیارد تومان تسهیلات به ۳۶۵ طرح پرداخت شده است.

وی بیان کرد: از محل تسهیلات پرداختی به طرح‌های مشاغل خانگی در استان تاکنون هزار و ۹۰۳ فرصت شغلی ایجاد شده است.

اشرفی ادامه داد: براساس مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا، مقرر شد به کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع این ویروس در ۱۴ گروه فعالیت که بیشترین آسیب را داشته‌اند تسهیلاتی با نرخ ۱۲ درصد توسط ۲۰ بانک عامل که ۱۸ بانک در خراسان رضوی قرار دارند، به عنوان تسهیلات حمایتی پرداخت شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: مهلت ثبت نام متقاضیان این تسهیلات بعد از چند مرتبه تمدید در انتهای مهر ماه امسال به پایان رسید و از آن تاریخ تاکنون ۶۲۷ میلیارد و ۱۴۳ میلیون تومان به ۴۲ هزار و ۴۳۰ پرونده تشکیل شده با اشتغال ۸۵ هزار و ۲۴۲ نفر پرداخت شد که معادل ۶۵.۵ درصد از مجموع تسهیلات درخواستی در پرونده‌های ارسال شده به بانکها است.

وی گفت: پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا برای حفظ و پایداری اشتغال انجام می‌شود و باید با سرعت ویژه از سوی بانکها دنبال شود تا مشاغل ایجاد شده از دست نروند.


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
تعداد بازدیدها : ۱۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان
اوقات شرعی
www.jazb.khorasan.ir