مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
مهدی تقوایی
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

    .
۱۳۹۹/۰۸/۰۳

هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان تایباد با محوریت آغاز هفته وحدت برگزارشد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛  با حضور مهندس سیاح فرماندار و رئیس شورای اداری شهرستان تایباد ، مولوی توکلی امام جمعه اهل سنت ، حجت الاسلام والمسلمین علیپور امام جمعه موقت و رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تایباد ، حجت الاسلام والمسلمین مهربان معاون فرهنگی نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان خراسان رضوی ، حجت الاسلام والمسلمین غلامی جامی مسئول حوزه ادارات و نمایندگی های اداره کل تبلیغات اسلامی ، معاون عمرانی فرمانداری ،بخشدار مرکزی و سایر اعضاء  ، هشتیمن جلسه شورای اداری شهرستان تایباد  با محوریت آغاز هفته وحدت درمحل سالن اجتماعات پیامبر اعظم(ص) فرمانداری برگزار شد
 
فرماندار شهرستان تایباد در این جلسه ضمن تبریک فرا رسیدن ماه ربیع الاول، ولادت حضرت محمد (ص) ، هفته وحدت و همچنین هفته ناجا و تربیت بدنی اظهار داشت : نکات و پیشنهاداتی که در ایام هفته وحدت تدارک و ارائه شد با رعایت پروتکل های بهداشتی و مشارکت مردم موجب می شود خدمات بیشتری به مردم ارائه شود و با حفظ امنیت جسمی و روحی مردم ان شاالله به بهترین نحو برگزار خواهد شد.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان تایباد گفت: خواهشمان این است که برنامه های تدارک دیده شده به مناسبت های پیش رو با حداقل اجتماع و با همکاری دستگاه های اجرایی انجام پذیرد.
 
مهندس سیاح گفت: بنای ما این است که مردم تشویق شوند تا خودشان با همکاری و ملاحضات لازم برنامه ها و مناسبات را به انجام برسانند.
 
وی گفت: بازگشایی تالارها به این دلیل انجام شد که مراسم عروسی در فضای محدود خانه ها انجام نشود و در تالارهایی که فضای بیشتری دارند این مراسم برگزار شود. تک تک مردم و دستگاه های اجرایی باید احساس مسئولیت کنند.
 
فرماندارشهرستان تایباد گفت: حساسیت آفرینی و درک موقعیت موجب موفقیت در پیشگیری از بیماری است. ظرفیت بخش کرونایی شهرستان در حال پر شدن است، پیک تایباد با پیک شهرهای بزرگتر همزمان شده، عدم رعایت مردم موجب بروز مشکل می شود.

مولوی توکلی توکلی، امام جمعه اهل سنت تایباد در این جلسه بیان داشت: هفته وحدت یکی از ویژگی ها و ابتکارات مهم نظام جمهوری اسلامی است، چیزی که سرلوحه تمام مسائل انقلاب است.
 
وی گفت: وحدت یک نیاز در جامعه است، با وحدت جامعه با کمال آرامش و آسایش زندگی می کند و در نبود وحدت جامعه نابود می شود و مشکلات فراوان روحی و عاطفی بوجود می آید.
 
وی گفت: مردم کشورهایی مثل پاکستان در آتش نداشتن وحدت می سوزند و به خاک و خون کشیده می شوند، این به خاطر تفرقه و نداشتن وحدت است.
 
مولوی توکلی گفت: جهان اسلام نیاز به وحدت و همبستگی دارد، اگر این وحدت باشد مستکبران نمی توانند آنان را به دو بلوک تقسیم کنند، امروز می بینیم که برخی کشورهای اسلامی با پیمان بستن با اسرائیل به جامعه مسلمین خیانت می کنند و این بزرگترین خیانت است.
 
حجت الاسلام و المسلمین علیپور، امام جمعه موقت و رئیس تبلیغات اسلامی تایباد، در هشتمین جلسه شورای اداری تایباد اظهار کرد: بالاترین استناد ما به هفته وحدت، آیات عظیم الشان قرآن کریم است، امام صادق ع فرمودند مومن برادر مومن است، معنا و مفهوم هفته وحدت، حفظ روح و یکپارچگی جامعه اسلامی است.
 
وی با اشاره به برنامه های پیش بینی شده ویژه هفته وحدت گفت: برنامه های پیشنهادی دستگاه های اداری رسیده و در فهرست برنامه های هفته وحدت قرار گرفته است. به ویژه فضا سازی محیطی هر سه شهر ویژه تر و هنری تر از هر سال دیگر باشد.
 
علیپور گفت: چهار برنامه محفل قرآنی برنامه ریزی شده است که فضای هفته وحدت را عطرآگین نماید.
 
حجه الاسلام مهربان، معاون فرهنگی نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان رضوی: پیشنهاد اولیه نامگذاری این ایام به نام هفته وحدت از طرف مقام معظم رهبری زمانی که در ایرانشهر به سر می بردند ارائه شد.
حجت الاسلام و المسلمین مهربان، معاون فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان های خراسان در هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان تایباد گفت: هفته وحدت از تاکیدات مقام معظم رهبری است و ماحصل پیشنهادی بود که ایشان از نشست ها و جلساتی که در ایام تبعید در ایرانشهر با علمای تسنن و تشیع این شهرستان داشتند.
 
وی افزود: خداوند متعال در آیات مختلفی می فرماید هر کس در جهت ایجاد وحدت امت اسلامی قدم بر دارد، مصداق عبادتی است که در راه خدا انجام داده است و هر کس در جهت تفرقه امت اسلامی قدم بر دارد، مصداقی از بی تقوایی را انجام داده است.
 
مهربان با اشاره به روال برگزاری مراسمات هفته وحدت در خراسان رضوی گفت: امیدواریم خداوند به ما قوت بدهد تا در جهت وحدت اقدامات موثری انجام دهیم. برنامه های تایباد برای سال جاری برنامه های خوبی است، هرچند با یک بیماری شایع مواجه هستیم، اما می توانیم عزم خود را جزم کنیم تا در این شرایط هم هفته وحدت باشکوه برگزار شود.
 
وی ادامه داد: امسال با توجه به شرایط، مدل آن را عوض می کنیم، اما اصل آن را حذف نخواهیم کرد. می‌توانیم به نیت پیامبر اسلام ص و به مناسبت هفته وحدت، طرح مواسات و همدلی را انجام دهیم، آنچه مهم است این خواهد بود که جریان های مردمی را فعال کنیم‌.
 
معاون فرهنگی نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت، با اشاره به حجم شدید فعالیت های رسانه ای دشمنان به ویژه در هفته وحدت گفت: هرگز نباید از ظرفیت فضای مجازی و رسانه غفلت شود، دشمن با همین ابزار حملات زیادی برای ایجاد تفرقه انجام داده است.
 
حجت الاسلام و المسلمین غلامی، مدیر امور ادیان و فرق اسلامی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی: وحدت به معنی شیعه شدن سنی و یا سنی شدن شیعه نیست، هر کس برای این کار قدم بردارد، آب در هاون می کوبد.
 
وی گفت: معنی واقعی وحدت پیوند اخوتی است آنگونه که پیامبر در بدو ورود به مدینه انجام داد، یعنی ایجاد اخوت بین مسلمانان، این موضوع تاریخی اعتقاد ما مسلمانان است.
 
غلامی افزود: دین اسلام سه بخش است، اصول دین، فروع دین و اخلاق، در اخلاق کاملا اشاراک داریم، در اصول دین نیز کاملا مشترک هستیم، در اصل فروع دین هم مشترکیم. تنها تفاوت های اندکی در نحوه ی اجرای فروع دین وحود دارد که طبق تحقیقات بزرگ دین ۹۵ درصد اعتقادات مشترک است و استناد به ۵ درصد باقیمانده و ایجاد تفرقه بسیار خنده دار و تاسف بار است، هر کس به این ۵ درصد اتکا کند نشانه بی تقوایی اوست.
 
مدیر امور ادیان و فرق خراسان رضوی گفت: چقدر زیباست در ۱۲ ربیع امام جماعت و هیئت امنای مسجد اهل سنت به مسجد اهل تشیع برود و سخنرانی کند و در ۱۷ ربیع امام جماعت و هیئت امنای مسجد تشیع همین کار را در مسجد اهل سنت بکند.
 
سرهنگ پاسدار ابراهیم بیدل، فرمانده نیروی  ناحیه مقاومت بسیج سپاه تایباد گفت : با توجه به همزمانی هفته وحدت و بسیج دانش آموزی برنامه های ویژه ای تدارک دیده شده که از دیدار با ائمه جمعه تشیع و تسنن تا شرکت در نمازهای جمعه و تجلیل از خانواده های شهدای دانش آموز و دانش آموزان بسیجی را شامل می شود.
 
وی گفت: پدافند غیرعامل، سلسله برنامه ها و عملیاتی است که بدون استفاده از سلاح برای شکست نقشه های دشمن به کار گرفته می شود، در همین راستا رزمایشی در ادارات و مدارس در ۱۱ آبان ماه انجام خواهد شد. این رزمایش استفاده از توانمندی ادارات شهرستان در استفاده از تجهیزات و ملزومات موجود می باشد.
 
سرهنگ بیدل افزود: امکانات و نیروهای ادارات شناسایی شده و آمادگی کامل داریم با مسئولیت و مدیریت ادارات از این ظرفیت کمال استفاده بشود.
مهندس اصغری، معاون شبکه بهداشت و درمان تایباد تصریح کرد: وضعیت تایباد از موقعیت زرد به سمت قرمز حرکت می کند.
 
وی ضمن درخواست مجدد از مردم جهت رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی آمار مبتلایان به کرونا در تایباد را اینچنین اعلام نمود: تعداد کل بستری ها ۵۷۶
امروز ۱۶ نفر
درصد غربالگری: ۹۵.۴۶ درصد
فوت: ۵۶ نفر
کل مثبت ها: ۱۲۵۰ نفر
 
وی گفت: در برخی از ادارات حتی مسئول اداره رعایت پروتکل ها را نمی کنند.
 
اصغری افزود: دست دادن با مشت بسته هم فرهنگ دست دادن ما را تخریب می کند و هم موجب انتقال ویروس می شود. 


منبع : زیرپرتال فرمانداری تایباد
تعداد بازدیدها : ۲۰۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۰۹
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۴۶ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۵۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۲۸۲۶۳ نفر
تعداد کاربران مهمان ۵۵ نفر
آماربازدیدکنندگان
اوقات شرعی
www.jazb.khorasan.ir