سرپرست دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال
محمدرضا عباس زاده
سرپرست دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال

    .
۱۴۰۱/۰۲/۰۵

استاندار خراسان رضوی: پردیس‌های تخصصی با محور دانش‌بنیان در خراسان رضوی ایجاد می‌شود

استاندار خراسان رضوی گفت: پردیس‌های تخصصی در قالب قرارگاه اقتصاد دانش‌بنیان و با همکاری دانشگاهها و مراکز علمی در راستای تحقق شعار امسال در این استان ایجاد خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی؛یعقوبعلی نظری در بازدید از پژوهشکده بوعلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: دانشگاه‌های علوم پزشکی، فردوسی و سایر مراکز علمی پایه اصلی حرکت به سمت ایجاد پردیسهای تخصصی دانش بنیان هستند و بدین منظور همه افراد توانمند باید توسط پارک‌های علم و فناوری گرد هم جمع و مدیریت شوند. 

وی بیان کرد: شعار امسال "تولید، دانش‌بنیان و کارآفرینی" موضوع بسیار با اهمیتی است، چراکه اقتصاد دانش‌بنیان دارای ارزش آورده بالایی است و باید با استقلال علمی و تامین نیازمندی‌ها، وظایف خود را در این زمینه انجام دهیم. 
استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: قرارگاه اقتصاد دانش‌بنیان در خراسان رضوی با توجه به شعار سال در هفته اول فروردین ماه امسال با دبیری پارک علم و فناوری راه اندازی شده است که بنده در جلسات آن حضور دارم و معاون اقتصادی استانداری خراسان رضوی امور این قرارگاه را دنبال می کند. 
نظری ادامه داد: ایجاد هم‌افزایی و هماهنگی بین همه بخش‌ها و همچنین حمایت و هدایت کلی جریان دانش بنیان هدف از راه‌اندازی قرارگاه اقتصاد دانش بنیان در استان است که در این راستا مساله محوری و توجه به نیازهای جامعه باید در اولویت تمامی بخشها باشد. 
وی گفت: در این چهارچوب پردیس‌های تخصصی مختلف مانند پردیس مربوط به حوزه علوم پزشکی، پردیس مربوط به حوزه صنعت و معدن و پردیس مربوط به حوزه آی‌.تی پیش‌بینی شده است تا  بدین طریق همه شرکت‌های فعال و مرتبط با حوزه‌های مذکور به این پردیسها متصل شده و اقدامات  به صورت تخصصی ساماندهی شوند. 
استاندار خراسان رضوی در پایان افزود: با توجه به این که خاستگاه حوزه دانش‌بنیان از نخبه‌ها و نخبه پروری شروع می‌شود، لذا  اتصال بنیاد نخبگان به پردیس‌های تخصصی اولویت کار خواهد بود تا تمامی طبقات و لایه‌های کاری در اتصال به یکدیگر دنبال شوند. 
استاندار خراسان رضوی از کلین روم یا اتاق تمیز (اتاق تولید داروهای نوترکیب)، آزمایشگاه جامع تحقیقات، مرکز رشد فناوری سلامت، تولید فرآورده‌های دارویی و بخش سلول درمانی پژوهشکده بوعلی مشهد بازدید کرد.

منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
۱۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان
اوقات شرعی
www.jazb.khorasan.ir